Ola Turoń

pop | soul

Uczestniczka VI edycji The Voice of Poland,  gdzie swoim wykonaniem utworu „Miód” z repertuaru Natalii Przybysz zachwyciła wszystkich jurorów. W programie jej trenerkami były Maria Sadowska i Edyta Górniak.
Od 4 roku życia występuje na scenie. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Oleśnicy. Ukończyła klasę skrzypiec oraz perkusji.
Jest laureatką  polskich festiwali i konkursów wokalnych. Grand Prix podczas XIX Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu oraz II miejsce na Festiwalu Piosenki Francuskiej. Przez kilka lat występowała we wrocławskim chórze gospel Hand of God, w którym była również solistką. Współpracowała i nagrywała z hip-hopowymi artystami m.in. z Kabu&Majk i Nercotix, Antone, Zaraz. Występowała również w projektach muzycznych takich jak: Funk’n tronic jako chórzystka, Ale jazz band- wrocławski kwartet jazzowy, w którym była solistką, Deep Punkture oraz Fuckoffowski– wrocławski projekt z muzykami m.in. zespołu Milloopa wraz z Rollim Mossimanem. Jej głos można usłyszeć w czołówkach programów telewizyjnych. Aktualnie w nowym programie  stacji  TVN  „Ślub od pierwszego wejrzenia”.
Głos Oli będzie można także usłyszeć w filmie „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Pareja, do którego muzykę robił Michał Szablowski.  Premiera odbędzie się 1 listopada 2016 roku. W obsadzie m.in. Ewa Błaszczyk oraz Michał Żebrowski.
Kilkukrotnie wystąpiła podczas Slot art festival. Swoje umiejętności wokalne szkoliła pod okiem Jacka Zameckiego oraz podczas wielu warsztatów wokalnych.
Aktualnie związana z wrocławską sceną muzyczną. Tworzy akustyczny duet Acoustic cookies oraz śpiewa w zespole Lime, z którym koncertuje i występuje na eventach w całej Polsce.
Obecnie wokalistka intensywnie pracuje nad swoją debiutancką płytą oraz koncertuje we Wrocławiu, a także w całej Polsce. Premiera jej pierwszego singla i teledysku do piosenki „Smartfon” odbyła się 25 listopada 2015 roku.
Od niedawna jest także trenerem wokalnym i prowadzi warsztaty śpiewu.

Photo

Social Media

insta
Pspresspack

Video

Booking

napisz
zadzwoń

[/border_white]